Kasjer – poradnik dobrych praktyk

Dźwięk ⏰budzika doprowadzić może do załamania nerwowego. To sygnał, który wszystkim mówi o tym, że miły czas spędzony pod ciepłą kołderką dobiegł końca i czas najwyższy wyjść z tego marazmu, aby udać się na starcie z rzeczywistością. Brzmi nieco, jak pojedynek z Gwiezdnych Wojen, ale to przecież tylko ŻYCIE.

Decyzje podjęte kilka lat temu, spowodowały że handel był, jest i (chyba) będzie mi pisany. Nie wiem, czy na całe życie, ale aktualna rzeczywistość podpowiada mi, że nie powinnam podejmować żadnych zmian, tym bardziej teraz, gdy fundamentem tego bloga jest moja praca etatowa w sklepie.

Czy kiedykolwiek chciałam pracować jako kasjer? Odpowiedzmy sobie szczerze na to pytanie… oczywiście, że nie! Jeszcze kilka lat temu, nie dostrzegałam w tej pracy czegokolwiek, co mogłoby mnie rozwijać, zaspokajać, cieszyć, czy spełniać. Uważałam, że praca w handlu to istna orka na ugorze i chciałam się trzymać od niej z daleka. Przekorny los (jak to śpiewa disco Zenuś) zaprowadził mnie pod drzwi drogerii, która raz mi dała, raz zabrała (mowa oczywiście o rozwoju – kliknij, aby przeczytać moją historię).

Część mnie w tamtym momencie z pewnością się wypaliła, jednak blog ciągle trzyma mnie w ryzach i nie pozwala odpuszczać. Jak być zatem dobrym kasjerem? Odpowiedź jest prosta. 

Polub swoją pracę!

Kasjer – poradnik dobrych praktyk

atrybut alt kasjer - poradnik dobrych praktyk
www.candysox.pl

Sklep zamknięty, nie ma klientów. Czas się rozliczyć, przebrać i można wyjść. W czasie drogi do domu włączasz sobie głośno muzykę, bo akurat leci Twój ulubiony kawałek i myślisz sobie, że to nie był wcale taki zły dzień. Jesteś w HUK zmęczony, ale bez tej pracy byłoby nudno. Podsumowujesz wszystko i jeśli działałeś zgodnie z poradnikiem – możesz ze spokojem i pewnością powiedzieć sobie – tak, jestem dobrym kasjerem. Czego sobie i Wam życzę.

Archiwa

Facebook

Podaj dalej!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *