DROGI CZYTELNIKU🛒

Mam nadzieję, że nie trafiłeś tutaj przypadkowo, a jeżeli tak, to zdecydujesz się zostać ze mną na dłużej.
Zapraszam Cię w podróż po świecie, który nie należy do najłatwiejszych.
Jestem kasjerem i codziennie walczę o przetrwanie. Powalczysz ze mną?
💪

2 października do obiegu trafi banknot 19 złotowy

Narodowy Bank Polski w październiku 2019 wyemituje banknot okolicznościowy o nominale 19 zł. Banknot ten ma upamiętniać 100-lecie powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Banknot o nominalne 19 złotych będzie pełnoprawnym środkiem płatniczym

Strona przednia przedstawia portret Ignacego Jana Paderewskiego, a obok napisu „niepodległa” zaprezentowany został stylizowany wizeunek orderu Orła Białego. Napis ten, odwzorowany z rękopisu Józefa Piłsudskiego, jest logotypem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W gałązkę wawrzynu, symbolizującą braterstwo i zwycięstwo, wkomponowano zabezpieczenie opracowane przez PWPW – Umbra4Note , będące szczególną formą efektu kątowego. Na stronie odwrotnej banknotu umieszczono wizerunek gmachu Wytwórni na tle panoramy współczesnej Warszawy. Obok znajduje się wbudowane w logotyp PWPW zabezpieczenie SPARK  Live oraz pasek opalizujący, widoczny również w świetle UV w postaci powtarzających się liczby „19” i skrótu „NBP”.

– podaje Narodowy Bank Polski 

  • Projektant: Justyna Kopecka
  • Nominał: 19 zł
  • Wymiary: 150 mm x 77 mm
  • Nakład: do 55 000 sztuk

Kasjerzy powinni być gotowi na obrót nowym banknotem

Pieniądz trafi do obiegu 2 października 2019 roku. Jego nakład nie będzie wysoki – na razie wprowadzone zostanie zaledwie 55 tysięcy sztuk. Banknot można jednak kupić w przedsprzedaży w sklepach internetowych w cenie 80  złotych. Jednak banknot o nowym nominale to nie tylko banknot kolekcjonerski, ale także pełnoprawny środek płatniczy. Aktualnie trwają rozważania nad wprowadzeniem na stałe banknotu o nominale 800 zł z wizerunkiem Marii Konopnickiej – matki ośmiorga dzieci. 

Źródło: https://www.nbp.pl

FANPAGE FACEBOOK

Dołącz do mojej społeczności

 

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB

Jestem kasjerem🛒

Archiwa

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *