Hipermarkety Auchan wprowadzają “Godziny ciszy”

“Godziny ciszy” to niesamowita inicjatywa, która zostaje sukcesywnie wprowadzana w sieci Auchan w całej Polsce. To ukłon w stronę osób ze spektrum autyzmu.

Materiał źródłowy: https://www.auchan.pl/pl

Wszystko zaczęło się od częstochowskiej akcji, w którą zaangażowało się lokalne Stowarzyszenie “Daj mi czas” oraz Auchan Częstochowa Północ.  2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu i z okazji tego wydarzenia, sieć sklepów Auchan zwróciła uwagę na osoby, które nie zawsze są w stanie zrobić zakupy ze względu na mnogość występujących bodźców. W ślad za Częstochową podążyły także sklepy Auchan we Wrocławiu, Gdańsku, Radomiu, a ostatnio dołączył do nich także Rzeszów. Hipermarkety Auchan zapowiadają, że sukcesywnie akcją będą objęte wszystkie sklepy w Polsce.

“Godziny ciszy” to specjalnie wyznaczone godziny, w których klienci z autyzmem (o ile są w stanie) mogą zrobić zakupy w przyjaznych dla nich warunkach. W tym czasie na terenie całego hipermarketu wyciszona jest muzyka, nie są nadawane żadne komunikaty, światła zostają przygaszone, a wszelkie urządzenia led zostają odłączone. Dodatkowym atutem, jest specjalna, uprzywilejowana kasa oddana wyłącznie do obsługi klientów ze spektrum autyzmu. Akcja powtarzana jest co wtorek od godziny 15:00 do 17:00.  W Rzeszowie akcja rozpoczyna się od 4 czerwca 2019 r. Z akcji skorzystają także osoby zdrowe, dla których hałas wywołany muzyką i powtarzającymi się reklamami jest uciążliwy. To świetna okazja do zrobienia zakupów w ciszy i spokoju. Sami pracownicy także odczują ulgę. To tylko 2 godziny w tygodniu, ale ja – jako kasjer, bardzo cieszę się z takiej niecodziennej inicjatywy.

Auchan Polska jest również Laureatem nagrody Dobroczyńca Roku 2019 w kategorii  Zdrowie- duża firma za długoletnią współpracę z fundacją DKMS, z którą od ponad 7 lat współpracujemy rejestrując jako wolontariusze potencjalnych dawców szpiku w naszych sklepach – dodaje Pani Dorota Patejko – Dyrektor ds. Komunikacji Auchan Retail Polska.

Wielkie ukłony w stronę sieci Auchan, że tak chętnie uczestniczy w akcjach społecznych. Warto zwrócić uwagę, że to nie tylko szczytny cel, ale także możliwość zyskania dobrej opinii wśród klientów.

A co Wy myślicie o tej inicjatywie? Czekam na Wasz głos w tej sprawie.

Sprawdź także: Newsy i aktualności

Archiwa

Facebook

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *