Rossmann testuje automaty do napełniania butelek

Sieć drogerii Rossmann w Czechach, testuje automaty, dzięki którym każdy klient może napełnić butelki różnymi produktami z działu chemia. Projekt ten to współpraca dwóch firm: Rossmann i Henkel, a wszystko po to, by chronić środowisko.

Wspólny projekt ma na celu przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju i zwiększenia skuteczności walki z jednorazowymi tworzywami sztucznymi.

Specjalnie na potrzeby drogerii Rossmann w Czechach, firma Henkel umieściła kilka testowych automatów, w których dostępne są takie produkty jak:
– szampon,
– żel pod prysznic,
– mydło w płynie,

– płyn do mycia naczyń,
– płyn do płukania tkanin
– żel do prania.

Jak to działa?

W listopadzie 2019 r. czeski Rossmann, wysłał do swoich klientów darmowe butelki wielokrotnego użytku, w celu wypromowania akcji z automatami.
Po przybyciu do sklepu, klient wybiera pustą butelkę dowolnego produktu i skanuje kod bezpośrednio na automacie. W tym samym czasie zostaje wygenerwowana etykieta produktu, która informuje także klienta o dacie ważności. Na samym końcu należy napełnić butelkę i to wszystko. Jeżeli klient otrzymał darmową butelkę i napełnia ją po raz pierwszy, kasjer oznacza pojemnik specjalną naklejką, dzięki której klient będzie mógł bez przeszkód napełniać ją ponownie. Dodatkowo można zakupić nowe pojemniki w cenie 19,90 Kč (w przeliczeniu na złotówki to ok. 3,19 zł).

Aktualnie z tego rozwiązania mogą korzystać mieszkańcy: Pragi, Liberca, Pardubic, Brna i Czeskich Budziejowic. Jak dotąd nie wiadomo, czy takie rozwiązanie będzie wprowadzane na inne rynki. W przypadku pozytywnej odpowiedzi rozsczerzenie oferty i większa dostępność nie mogą być wykluczone w przyszłości w innych drogeriach Rossmann.

Najczęściej zadawane pytania:

Ile razy mogę użyć pustej butelki zakupionej w drogerii Rossmann?
Możesz użyć butelki ponownie, dopóki nie zostanie uszkodzona mechanicznie.

Jak wyczyścić butelkę?

Wystarczy dokładnie przepłukać butelkę wodą, aby usunąć resztki produktu. Pozostaw butelkę do wyschnięcia. Oczyszczona i sucha butelka jest gotowa do dalszego użycia. Nie należy myć butelki w zmywarce ze względu na wysokie temperatury, ponieważ może to wpłynąć na odkształcenie i uszkodzenie butelki, a to uniemożliwia ponowne jej użycie.

Źródło: www.rossmann.cz

Jesteś tu nowy? Poznaj moją kasjerską historię:
– Jestem kasjerem i zakładam bloga!

Archiwa

Facebook

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *